Justyna Krawczyńska została odwołana z funkcji dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie. To reakcja burmistrza Ostrzeszowa na skandaliczne komentarze pod adresem kilku polskich polityków, których autorką miała być Justyna Krawczyńska.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

O zamieszczanych na twitterze wpisach, które w niewybredny sposób atakowały kilku polskich polityków zrobiło się głośno kilka tygodni temu, po publikacji na jednym z lokalnych portali internetowych. Artykuł powstał na podstawie informacji przekazanych przez matkę jednego z uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Udostępnione przez nią screeny wskazują na to, że Justyna Krawczyńska jest autorką obraźliwych komentarzy pod postami m.in. Donalda Tuska („Pospolita menda”, „Zamknij tego fałszywego i rudego ryja, bo juz ani słuchać, ani czytać nie można”), Szymona Hołowni (“Słyszałam kiedyś takie określenie jednej z figur w kartach “dupek” i to właśnie @szymon_holownia”) oraz Władysława Kosiniaka Kamysza („I ta mina przygłupa. No nie, teraz to już pan przesadziłeś, panie Kamyszu. Poszukaj pan lepiej Internetu dla bezdomnych”).
Główna zainteresowana broni się przed zarzutami, twierdząc, że nieuprawnione osoby dokonały włamania na jej twitterowe konto, a następnie, przy jego użyciu, rozpowszechniały szkalujące polityków treści. Nie ukrywa jednak przy tym, że do adresatów komentarzy nie jest nastawiona pozytywnie.

Burmistrz zażądał wyjaśnień od dyrektor rojowskiej placówki, a kiedy uznał, że są one niewystarczające  postanowił skierować do  Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pismo „w sprawie wyrażenie opinii w związku z zamiarem odwołania ze stanowiska dyrektora Pani Justyny Krawczyńskiej”. Mimo, że Kuratorium wydało negatywną opinię w tej sprawie, Jędrowiak podjął decyzję o odwołaniu Krawczyńskiej z dniem 10 lipca ze stanowiska.  – Ujawnione czyny dotyczące obraźliwych wpisów na portalu społecznościowym Twitter Pani Justyny Krawczyńskiej godzą zarówno w interes szkoły i jej uczniów, rodziców i całego środowiska oświatowego, stawiając je w negatywnym świetle, co nie powinno cechować placówki oświatowej, w szczególności placówki z oddziałami integracyjnymi – czytamy w obszernym uzasadnieniu burmistrza. –  Działania te uchybiają godności zawodu nauczyciela oraz sprawowanej funkcji dyrektora szkoły. Biorąc powyższe pod uwagę organ prowadzący szkołę uznaje wszystkie aspekty zaistniałej sytuacji za szczególnie uzasadniony przypadek wymagający zaprzestania wykonywania funkcji Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi przez Panią Justynę Krawczyńską.

Całe uzasadnienie można przeczytać TUTAJ. 

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski