Władze Ostrzeszowa ogłosiły zapytanie ofertowe dotyczące zakupu samochodu osobowego w formie leasingu operacyjnego. Zgodnie ze specyfikacją, miał to być fabrycznie nowy suv z napędem na cztery koła, kosztujący nie więcej niż 130 tysięcy złotych. Wybór padł na nissana xtrail z roku 2020. Kontaktujący się z nami czytelnicy mają wątpliwości, czy czas pandemii to najlepszy moment na tego rodzaju wydatki.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

„Czy w dobie kryzysu i podwyżek cen dosłownie wszystkiego zakup takiego auta jest racjonalny???dodatkowo specyfikacja… to musi być suv??? czy mieszkamy w górach, że napęd na 4 koła jest wymagany albo dotychczasowe auto zakopywało się nagminnie??? System kamer 360 – to zawsze jest wydatek co najmniej kilku tysięcy złotych. Gratuluję rządzącym rozmachu.” – czytamy w nadesłanym do nas mailu. O komentarz poprosiliśmy więc burmistrza Patryka Jędrowiaka. Jak nam powiedział, cena auta wybranego w drodze zapytania ofertowego to niespełna 130 tysięcy złotych. Jego zdaniem najważniejsze jest jednak to, że zostanie zakupione w ramach leasingu. Miesięczna rata wynosić będzie 2 tysiące złotych.

Myślę, że wydatek w wysokości 2 tysięcy złotych miesięcznie dla takiej gminy jak nasza nie jest znacznym wydatkiem– uważa burmistrz. Samochód będzie leasingowany dla Wydziału Inwestycji i Drogownictwa oraz Wydziału Kształtowania Środowiska. Pracownicy już kilkakrotnie, kiedy wykorzystywali służbową toyotę zakopywali się na drogach gruntowych bądź leśnych i musieliśmy ich wyciągać. A gdy korzystali z samochodów prywatnych, to je kilkakrotnie uszkodzili. Dlatego też widzieliśmy potrzebę, aby tego typu auto na potrzeby urzędu nabyć. Jednocześnie stwierdziłem, że aby nie powiększać floty w urzędzie to toyota, która do tej pory była przypisana do mnie, zostanie sprzedana. Moich służbowych wyjazdów aż tyle w ciągu roku nie ma, więc jeśli będzie potrzeba, zawsze mogę skorzystać z samochodu prywatnego.

Choć głównymi użytkownikami nissana mają być pracownicy dwóch wspomnianych wyżej wydziałów, w razie zaistnienia potrzeby korzystać z niego będą mogli także pozostali urzędnicy.

Ogłoszenia