Najbliższa sobota (4 listopada) będzie z pewnością jednym z ważniejszych dni w najnowszej historii jednostki OSP Myje. Podczas specjalnego apelu w ręce jej druhów trafi bowiem samochód, a także sztandar Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP, z którym przez najbliższy rok reprezentować będą gminę Ostrzeszów na strażackich uroczystościach.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Wspomniany samochód to renault, którym jeszcze do niedawna poruszali się strażnicy miejscy.

Na tę chwilę jest to umowa użyczenia, ale na początku przyszłego roku zostanie ona przekształcona w przekazanie pojazdu na własność – zapowiada Marcin Ambroziak, naczelnik OSP Myje. – Ten samochód został zastąpiony przez Straż Miejską pojazdem elektrycznym. Według komendanta Straży Miejskiej dwa auta były niepotrzebne, jedno jest wystarczające, a my zgłosiliśmy się z pytaniem, czy jest szansa na nieodpłatne przekazanie go nam, skoro i tak zostanie wycofany z podziału. Samochód jest na szczęście w dobrej kondycji technicznej, nie wymagał żadnego wkładu finansowego.

Jedyne koszty, jakie należało ponieść, to oklejenie emblematami straży pożarnej, wyczyszczenie wnętrza i montaż haka. Tu jednak na wysokości zadania stanęli sponsorzy, dzięki którym kasa strażaków nie musiała zostać uszczuplona. Samochód będzie służyć do realizacji działań podejmowanych przez OSP Myje, w tym szkolenia młodzieży szkolnej w zakresie udzielania pierwszej pomocy czy nawiązywanie i rozwijanie współpracy z placówkami oświatowymi i organizacjami społecznymi. Drugi cel sobotniej uroczystości to przekazanie druhom sztandaru Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP. Co prawda jednostka z miejscowości Myje planowała zakup własnego, ale okazało się, że jego koszty przerastają jej możliwości finansowe, w związku z czym znaleziono inne rozwiązanie. Od dobrych kilku lat sztandar Oddziału Miejsko-Gminnego ma charakter przechodni. Przez ostatni rok opiekowali się nim druhowie z Niedźwiedzia.

Wcześniej pieczę nad nim miały jednostki OSP ze Szklarki Myślniewskiej i Siedlikowa – dodaje M. Ambroziak. – My sami zgłosiliśmy się, żeby móc teraz piastować tę funkcję. Zobaczymy, do kogo sztandar trafi w przyszłym roku.

Uroczystość przekazania samochodu i sztandaru zaplanowano na godzinę 15.00. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M