Ważna informacja dla wszystkich, którzy chcieliby jako wolontariusze włączyć się w tegoroczną edycję „Szlachetnej Paczki”, jednej z największych akcji charytatywnych w naszym kraju. Czas na zgłoszenie swojej kandydatury upływa wraz z końcem września. Na kadrowe wzmocnienia czeka m.in. ostrzeszowski sztab.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Po czterech lat z funkcji jego lidera odchodzi Paweł Bator, który pozostanie wolontariuszem, a oprócz tego koordynatorem regionalnym, koordynatorem ds. wdrożeń i zastępcą menadżera operacyjnego. Nowym liderem ostrzeszowskiego rejonu został Krzysztof Wąsala.

Kilka razy widziałem w Internecie ogłoszenie o poszukiwaniu lidera „Szlachetnej paczki” w Ostrzeszowie mówi. Jako od lat wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrzebowałem czegoś, co mógłbym robić po powrocie z pracy za granicą, konkretnie w Holandii. Poszukiwałem nowego zajęcia.

Pierwszym, ale już niezwykle ważnym zadaniem stojącym przed nowym liderem, jest stworzenie grupy wolontariuszy, dzięki którym pomoc trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Pojawiają się w systemie już pierwsze rodziny, natomiast z wolontariuszami na razie jest bardzo słabo – podkreśla K. Wąsala. Chcielibyśmy, żeby nowi wolontariusze do nas dołączyli. Razem możemy pomóc naprawdę wielu rodzinom, a jeżeli będzie nas tylko garstka, to niestety będziemy musieli wiele rodzin odrzucić.

Aktualnie wolontariuszy jest sześciu, ale, aby akcja przebiegała sprawnie i przyniosła oczekiwane efekty, liczba ta powinna wzrosnąć o drugie tyle.

Jeżeli ktoś z was ma trochę czasu, lubi ludzi i lubi pomagać, to zapraszamy do wolontariatu – apeluje ostrzeszowski lider. – Porozmawiamy na ten temat, zobaczymy, czy kandydat nadaje się do tej pracy, przejdzie wdrożenie i szkolenie, a przede wszystkim zdobędzie super doświadczenie.

Pierwsze rodziny wymagające wsparcia już zostały wytypowane, co oznacza, że wolontariusze będą mogli przystąpić do pracy bez chwili zwłoki. To od nich w głównej mierze zależeć będzie, gdzie paczki ostatecznie trafią.

„Szlachetna Paczka” to taka mądra pomoc. Nie pomagamy każdemu. Pomagamy ludziom, którzy wykazują inicjatywę, z czymś walczą, mają jakąś niepełnosprawność, mieli w rodzinie jakiś wypadek. wyjaśnia K. Wąsala.

Aby znaleźć się na liście wolontariuszy, wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową „Szlachetnej Paczki” i postępować według zawartej tam instrukcji. ŁŚ

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski