W ciągu 2 dni na terenie powiatu ostrzeszowskiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem kierujących jednośladami. Pierwsze miało miejsce w sobotę (18 lipca) w rejonie dworca PKS w Ostrzeszowie.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

– 25-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, kierując motocyklem, na skutek gwałtownego hamowania przewrócił się na jezdnię, następnie sunąc po jezdni, uderzył w zaparkowany samochód osobowy, w którym znajdował się pasażer – relacjonuje Martyn Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – Na szczęście kierujący motocyklem nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Na sprawcę kolizji nałożono mandat karny.

Następnego dnia w godzinach popołudniowych oficer dyżurny KPP otrzymał zgłoszenie o przewróceniu się jednośladu z dwiema osobami za przejazdem kolejowym na drodze Ostrzeszów – Wygoda Tokarska.

– Skierowani na miejsce funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, kierując motorowerem, na łuku drogi, nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.- kontynuuje M. Kowalczyk. – Kierujący motorowerem oraz 21-letnia pasażerka zostali przetransportowani karetką i śmigłowcem LPR do szpitali w Ostrzeszowie i Ostrowie Wlkp., obrażenia uczestników są w trakcie ustalania. Kierujący motorowerem znajdował się w stanie nietrzeźwości, odpowiadające stężeniu ponad 2 ‰ alkoholu we krwi.

Na miejscu wykonano szereg czynności procesowych z udziałem technika kryminalistyki, zmierzających do wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia
Zielony Ogród