Przy Szkole Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej w gminie Kraszewice zrobiło się bezpieczniej. Zostało tam wybudowane wyniesione przejście dla pieszych.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

– Mieliśmy kilka zgłoszeń od rodziców, pani dyrektor szkoły, radnych, sołtysa czy też samych mieszkańców dotyczących tego miejsca, czyli okolic Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej. Dlatego też w celu spowolnienia ruchu pojazdów i poprawy bezpieczeństwa, szczególnie wychodzących ze szkoły dzieci, naprzeciw szkoły podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej w okresie wakacyjnym zostało wybudowane wyniesione przejście dla pieszych oraz pojawiły się dodatkowe barierki kierujące pieszych na to przejście. Barierki te mają jednocześnie funkcję uniemożliwiającą przejazd pojazdów po parkingu w celu omijania wyspy – informuje wójt Konrad Kuświk.

Zadanie zrealizowano z budżetu Gminy Kraszewice.

Rozpoczęły się też prace związane z budową drogi prowadzącej na stadion sportowy w Kraszewicach. – Zgodnie z planem droga dojazdowa do stadionu sportowego będzie posiadać estetyczną nawierzchnię z nowej kostki brukowej. Stanowi to nawiązanie do istniejących nawierzchni przy przedszkolu i parkingach – dodaje wójt.

Ponadto droga będzie posiadać odwodnienie do kanalizacji deszczowej, a między rosnącymi dębami powstaną nowe miejsca parkingowe. Zadanie współfinansowane jest przez Ostrzeszowską Lokalną Grupę Działania.

Ogłoszenia
Zielony Ogród