fot. sxc.hu

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Nawet 8 lat w więzieniu spędzić może 40-letni obywatel Gruzji, który pomimo pozytywnego testu na obecność koronawirusa wychodził na zakupy do sklepu i spotykał się ze znajomymi.

Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 40-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o niestosowanie się do zasad izolacji domowej i spowodowanie realnego zagrożenia epidemiologicznego.

Jak informuje prokuratura, mężczyzna od 3 sierpnia – zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Ostrzeszowie miał, przebywać na obowiązkowej kwarantannie połączonej z bezwzględnym zakazem opuszczania miejsca kwarantanny, czyli jednej z posesji w Mikstacie. – Kolejna decyzja w przedmiotowym zakresie wydana została przez inspekcję sanitarną 13 sierpnia w związku z uzyskanym pozytywnym wynikiem badania w kierunku zakażenia wirusem Covid-19. Zgodnie z tą decyzją mężczyzna objęty został przymusową izolacją w miejscu zamieszkania – informuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

W okresie od 3 do 21 sierpnia mieszkający na terenie Mikstatu 40-latek wiedząc, że jest zakażony, nie przestrzegał zasad obowiązkowej kwarantanny. Wielokrotnie wychodził do sklepu na zakupy i rynek, gdzie spotykał się ze znajomymi. – Przesłuchany w charakterze podejrzanego częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył również wyjaśnienia, w których bagatelizował stworzone przez siebie zagrożenie – dodaje prokurator.

Grozi mu do 8 lat więzienia. RED

 

Ogłoszenia
J3M