Czy w związku z trudną i wciąż pogarszającą się sytuacją na rynku energii gmina Ostrzeszów zamierza wprowadzać oszczędności, na przykład w zakresie oświetlenia ulicznego? Pytanie takie padło podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Zadał je radny Edward Skrzypek.

Słucham, jak jest w innych miejscowościach i to różnie wygląda – powiedział. – Żeby mieszkańcy nagle nie zostali zaskoczeni, że wyłączone czy zmniejszone jest światło na którejś ulicy. Słusznie dużo zrobiliśmy, jeżeli chodzi o oświetlenie ledowe. To był naprawdę strzał w dziesiątkę. Trzeba rzeczywiście myśleć o kolejnych inwestycjach w tej sprawie, bo to przyniesie oszczędności.

Burmistrz Patryk Jędrowiak zapewniał, że póki co nie ma planów dotyczących wprowadzania radykalnych oszczędności na oświetleniu ulicznym.

Całe szczęście, że na początku tego roku zrealizowaliśmy inwestycję polegającą na wymianie oświetlenia na ledowe na najbardziej energożernych oprawach na głównych ulicach miastapodkreślił, potwierdzając słowa E. Skrzypka. – Ta inwestycja została zrealizowana przez spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe, której jesteśmy udziałowcem, dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Zużycie na ulicach, gdzie było największe zużycie spadło o około 70%. Jeśli chodzi o natężenie światła, to właśnie na nowych lampach ledowych mamy indywidualne sterowanie i jest ono regulowane w zależności od pory dnia. W godzinach nocnych jest ono delikatnie redukowane, jeśli chodzi o intensywność, natomiast w maksymalnych możliwościach funkcjonuje do północy i w godzinach porannych.

Burmistrz nie krył przy tym, że sytuacja jest dynamiczna, co w przyszłości może rodzić konieczność podjęcia adekwatnych kroków. ŁŚ

fot. www.ostrzeszow.pl

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski