Na dwa miliony złotych oszacowano straty po pożarze hali produkcyjno-magazynowej w Zajączkach (gm. Ostrzeszów). Ogień pojawił w miniony poniedziałek około godz. 20.30.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

–  Na miejscu okazało się, że pożarem objęta jest hala produkcyjno- magazynowa o powierzchni ok. 1500m2 i istnieje również zagrożenie dla sąsiednich budynków oraz lasu – informuje starszy sekcyjny Radosław Gatkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. – Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się ze wewnątrz hali jest bardzo duże zadymienie i wysoka temperatura.

Pożar szybko rozprzestrzeniał się na kolejne maszyny będące elementem linii produkcyjnej. – Strażacy wyposażeni w odpowiedni sprzęt weszli do wewnątrz pomieszczeń z linią gaśniczą, w których paliły się maszyny produkcyjne – dodaje strażak. – Sukcesywnie na miejsce pożaru przybywały kolejne siły i środki, które włączano do działań w celu opanowania pożaru. Pożar opanowano po ok 1,5 godziny. Spaleniu uległy maszyny produkcyjne, trociny oraz część hali produkcyjno– magazynowej. Straty jakie powstały w wyniku tego pożaru oszacowano na 2 mln zł, natomiast uratowane mienie to wartość 10 mln zł.

Na miejscu pracowało łącznie 14 jednostek (50 strażaków), a także członkowie grupy operacyjnej Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu. Przypuszczalna przyczyna pożaru to wady urządzeń mechanicznych. RED

 

fot. PSP Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M