Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Harcerze z powiatu ostrzeszowskiego w ramach akcji „Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera” organizują pomoc dla kpt. Kazimierza Wiktorowicza, który w czasie okupacji był żołnierzem Armii Krajowej.

To już 10. edycja akcji „Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera”, czyli zbiórki żywności i artykułów chemicznych dla kombatantów, którzy walczyli o niepodległość Polski w latach 1939 – 1945 oraz w partyzantce niepodległościowej. W powiecie ostrzeszowskim akcję pod hasłem „Walczyli dla nas… zawalczmy dla nich!” organizują drużyny I Szczepu ZHP Ziemi Mikstackiej im. Powstańców Wielkopolskich: 3 WDH im. Powstańców Wielkopolskich w Mikstacie, 1 GZ „Mali Powstańcy” w Mikstacie, 4 WDG im Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie oraz 6 WDH im. Powstańców. Wielkopolskich „Sokołów Bukownickich” w Bukownicy.

Zbiórka w Mikstacie prowadzona będzie od poniedziałku, 30 listopada do piątku, 4 grudnia codziennie w harcówce w budynku szkoły w Mikstacie, naprzeciwko stołówki, w godz. 16-17. – Jeśli komuś nie odpowiadają te godziny, a chciałby przyłączyć się do naszej akcji i przekazać jakieś dary, prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 607 133 709. Zależy nam przede wszystkim na produktach żywnościowych o długim terminie przydatności do spożycia oraz artykułach higieny osobistej, środkach czystości, także ręcznikach czy kocach. Mile widziane będą także kartki świąteczne z życzeniami, jako dowód, że pamiętamy o naszych bohaterach, którzy w godzinie próby nie szczędzili zdrowia i krwi w obronie ojczyzny – zachęca Mariusz Ciechanowski, komendant I Szczepu ZHP Ziemi Mikstackiej im. Powstańców Wielkopolskich. PK

Ogłoszenia
J3M