Czy zakup nowej karetki dla ostrzeszowskiego szpitala mógłby zostać sfinalizowany ze środków zebranych w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Takie pytanie pojawiło się podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Ostrzeszowie.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Zadała je radna Małgorzata Szymoniak Staniszewska, powołując się na rozmowę z miejscowym strażakiem.

– Zdał mi relację, że podczas wyjazdu do jakiegokolwiek wypadku najpierw na miejscu jest straż pożarna i policja, a pogotowie zazwyczaj na samym końcu. Tutaj się rozbija sprawa o naszą karetkę. On nie oskarża naszego pogotowia, ale mamy jedną karetkę przy ostrzeszowskim szpitalu. Nie jestem prawnikiem i nie wiem, czy tak można, ale wiem, że wkrótce będzie się działa Orkiestra Świąteczna Owsiaka. Czy nie można byłoby w tym czasie dać drugą puszkę harcerzom, żeby zbierali na ostrzeszowską karetkę. Wiadomo, że to nie są pieniądze, które zabezpieczą nam ten zakup, ale potem powiat by coś dodał, może wojewoda. Może byśmy zorganizowali tę drugą karetkę dla ostrzeszowskiego szpitala, bo tak jak mówią strażacy, jest to po prostu niezbędne. Oni często wykonują pracę za pogotowie ratunkowe, bo są pierwsi (…) Jestem pewna, że część ostrzeszowian będzie wrzucała na Owsiaka, ale część nie. Ale może na karetkę wrzucą.

Starosta Lech Janicki rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie.

– Wiem, że zbieranie do podwójnych puszek nie mieści się w konwencji funkcjonowania Wielkiej Orkiestry – odpowiedział. – Wszystko, co jest zbierane pod tytułem Wielka Orkiestra musi iść do funduszu centralnego, który później zajmuje się dystrybucją na poszczególne obszary, wskazane przez fundację jako priorytetowe.

Starosta przyznał jednak, że potrzeba zakupu nowej karetki dostrzegana jest już od dawna. Chociażby w celu zastąpienia tej, która ulegnie awarii bądź wypadkowi. ŁŚ

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski