Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie 66-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra za znęcanie się psychiczne nad byłą żoną trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna był już wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za podobne przestępstwo.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

31 października br. do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zgłosiła się 66-letnia mieszkanka gm. Kobyla Góra, która poinformowała, że zamieszkujący na tej samej posesji jej były mąż, stosuje wobec niej przemoc psychiczną. –Kobieta oświadczyła, że mężczyzna podczas awantur, które wszczyna znajdując się w stanie nietrzeźwości, używa wobec niej słów powszechnie uznawanych za obelżywe, a ponadto szarpie za odzież, popycha oraz kieruje pod jej adresem groźby karalne – przekazała st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej policji. – W związku z powziętą informacją pod wskazany przez zgłaszającą adres skierowano policjantów z kobylogórskiego posterunku, którzy zatrzymali sprawcę przestępstwa opisanego w art. 207 kodeksu karnego, a następnie doprowadzili do ostrzeszowskiej komendy umieszczając w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

W chwili zatrzymania 66-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra znajdował się w stanie nietrzeźwości, blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, zatrzymany był już wcześniej karany za podobne przestępstwo.

3 listopada br. mężczyznę doprowadzono na rozprawę, podczas której sędzia Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie zastosował wobec sprawcy przemocy tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Ogłoszenia
Zielony Ogród