Remont mieszkania czy budowa domu do zdecydowanie wielkie wyzwanie. Z zasady nie chcemy wydawać, na nie więcej niż musimy. Jednym z podstawowych elementów instalacji domowych są grzejniki. Szukając ich, zwróćmy uwagę na wiele aspektów ich funkcjonowania, tak by nam odpowiadały i zapewniały odpowiednie ogrzewanie naszemu budynkowi.
Na rynku można znaleźć wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak ogrzewanie podłogowe. Mimo to wciąż wysoce popularne są tradycyjne grzejniki, umieszczane na ścianach pomieszczeń. Zawieszane najczęściej tuż pod oknem wydzielają ciepło, które ogrzewa pomieszczenia. Rynek zapewnia wiele rozwiązań i to niestety często jest dla nas problem. Jest tyle możliwości, że trudno nam o decyzję, szczególnie że są one zróżnicowane pod wieloma względami. Przecież nie różnią się jedynie kolorem, ceną czy formą.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Grzejnik elektryczny – potrzebujesz tylko dostępu do gniazdka
Grzejniki elektryczne do działania potrzebują jedynie prądu i dzięki temu są niezależne od instalacji grzewczej. Najczęściej ich źródłem ciepła jest grzałka, która rozgrzewa substancję w grzejniku i szybko podnosi temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowo po wyłączeniu ochładza się przez dłuższy czas, dzięki czemu nadal dogrzewa pomieszczenie.
Elektryczne grzejniki dobrze sprawdzają się jako dodatkowe źródło ciepła, które ma za zadanie ogrzać pomieszczenie. Sprawdzą się w biurach, pomieszczeniach i pracowniach, w których nie ma konieczności ciągłego utrzymywania wysokiej temperatury. Po prostu przy zbyt niskiej temperaturze włączamy grzejnik i ogrzewamy pomieszczenie. Tym sposobem omijamy wysokie koszty montażu instalacji centralnego ogrzewania. Niestety wadą grzejników elektrycznych są wysokie ceny bieżącego ogrzewania.

Grzejnik klasyczny – najpopularniejsze rozwiązanie
Większość mieszkań wyposażone jest w klasyczne grzejniki, które są podłączone do instalacji centralnego ogrzewania. Najpopularniejsze są grzejniki wykonane z płaskich aluminiowych lub stalowych płyt. Płytowy kaloryfer jest rozwiązaniem tanim i skutecznym.
Z kolei w łazienkach klasyczne grzejniki mają formę drabinki. Zaletą tego rozwiązania jest niewielki wymiar oraz możliwość suszenia większej ilości rzecz, ubrań czy ręczników.
Klasyczne grzejniki wymagają instalacji centralnego ogrzewania, która sporo kosztuje, ale cena bieżącego ogrzewania domu czy mieszkania rekompensuje koszt założenia instalacji.
Korzystając z klasycznych grzejników, warto pamiętać, że nie tylko one są ważne w instalacji, ale także konieczna jest odpowiednia armatura grzejnikowa, która również powinna być wysokiej jakości, z jednoczesnym zachowaniem estetyki. Są to ważne elementy, o których często zapominamy, a należy je dobrze dobrać do grzejników.
Na armaturę grzejnikową składają się zawory urządzenia pomiarowe, szafki, rozdzielacze czy filtry. Te wszystkie urządzenia, mają za zadanie połączyć, zabezpieczyć i zwiększyć wydajność naszej instalacji centralnego ogrzewania. Odpowiedni ich wybór wpłynie na wygląd i jakość ogrzewania naszego domu i mieszkania.

Ogłoszenia
Plus