Pomimo wysokich kar za przekroczenie prędkości wielu kierowców nadal nie przestrzega ograniczeń. W miniony weekend funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość.

Ogłoszenia
Wawrzyniak

4 lutego około godz. 15.40 w Giżycach patrol policji zatrzymał kierowcę bmw, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 47 km/h. 40-letni mieszkaniec Leszna ukarany został mandatem w wysokości 1000 zł. 

Dwie godziny później w Racławicach do kontroli drogowej zatrzymano pędzącego z prędkością 97 km/h w terenie zabudowanym 25-letniego mieszkańca pow. sieradzkiego. Kierowca samochodu ciężarowego otrzymał mandat w wysokości 1000 zł.

Weekendowym rekordzistą okazał się z kolei 25-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, który 5 lutego o godzinie 12:20, siedząc za kierownicą bmw, przekroczył dopuszczalną prędkość w Przytocznicy. Kierowca jechał 124 km/h przy ograniczeniu do 50. Jazda zakończyła się wystawieniem mandatu na kwotę 2500 złotych, przypisaniem 10 punktów oraz zatrzymaniem prawa jazdy. RED

Ogłoszenia
Soft-DC KOMPUTERY