Ostrzeszowskie pielęgniarki środowiskowe walczą o darmowe miejsca parkingowe na terenie funkcjonującej od 1 lutego strefy płatnego parkowania. Z prośbą o pomoc zwróciły się w minionym tygodniu do członków komisji zdrowia Rady Powiatu.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) reprezentujące spółkę „Rodzina Plus” zwróciły się do Urzędu Miasta i Gminy z prośbą o zwolnienie z wnoszenia opłat parkingowych, kiedy jednak okazało się, że ich wniosek został rozpatrzony negatywnie, przedstawicielki pojawiły się na posiedzeniu komisji zdrowia. – Panie pielęgniarki świadczące usługi w domach pacjentów wielokrotnie w ciągu dnia pracy przemieszczają się w strefie płatnego parkowania, gdzie zamieszkuje wiele osób starszych i niesamodzielnych. Średnio każda z pań wykonuje dziennie 7-8 wizyt domowych u pacjentów obłożnie chorych, które trwają od 30 minut do 2 godzin. Licząc na skróty daje nam to 16-19,20 złotych x 5 = 80-96 złotych tygodniowo (jedna pielęgniarka). A stawka kapitacyjna wypłacana przez NFZ wynosi 3,48 zł na miesiąc za jednego pacjenta niezmiennie od 2014 roku. Czy w tej sytuacji jest sens prowadzić dalej praktykę? – czytamy w piśmie pielęgniarek, które skierowane zostało do członków komisji zdrowia.

Ponieważ sprawy związane ze strefą płatnego parkowania należą tylko i wyłącznie do samorządu miasta i gminy, na posiedzenie komisji poproszono Daniela Wieczorka z Wydziału Inwestycji, Drogownictwa i Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie, który zapewnił, że sytuację pielęgniarek i położnych środowiskowych przedstawi burmistrzowi Miasta i Gminy Ostrzeszów. Do tematu wrócimy.

fot. www.powiatostrzeszowski.pl

Ogłoszenia
J3M