Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek około godz. 12.15 w Ostrzeszowie. W warsztacie samochodowym przy ul. Grabskiego doszło do wybuchu, jedna osoba została ranna.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Na miejsce natychmiast zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. – Ze wstępnych ustaleń wynikało, że doszło tam do wybuchu – przekazał mł. ogn. Tomasz Szmaj z KP PSP w Ostrzeszowie. – Nasze działania na miejscu już się zakończyły.

Jak udało nam się ustalić, jedna osoba została poszkodowana. Właściciel warsztatu doznał oparzeń drugiego stopnia i przewieziono go do szpitala.  – Po dojeździe na miejsce okazało się, że jeden boks garażowy w warsztacie samochodowym praktycznie w całości objęty był pożarem. Na zewnątrz była jedna osoba poszkodowana, która doznała poparzenia twarzy i ręki – poinformował mł. kpt. Tomasz Jabłoński, dowódca Jednostki-Ratowniczo Gaśniczej.

Pożar został szybko opanowany. Wstępnie straty oszacowano na 50 tys. zł. Częściowo spaliło się wyposażenie warsztatu m.in. elektronarzędzia i wyposażenie biura. Zniszczeniu uległ również naprawiany samochód, który znajdował się na podnośniku.

Dokładne przyczyny powstania tego zdarzenia wyjaśniała będzie policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Wiadomo, że do wybuchu doszło w trakcie naprawy samochodu z instalacją LPG. Najprawdopodobniej ze zbiornika ulatniał się gaz.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski