Do 8 lat więzienia grozi 19-latce, która 9 października w Rogaszycach spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie przedstawiła kobiecie zarzuty. 

Ogłoszenia
Instal Grunt

Do wypadku doszło kilkanaście minut po północy. Jak wynika z ustaleń policji, na prostym odcinku drogi krajowej „jedenastki”, poza obszarem zabudowanym, 19-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, kierująca BMW, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Samochód zjechał z drogi i stanął w ogniu.

W pojeździe, oprócz 19-latki, znajdowało się dwóch pasażerów. 17-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu, a drugi z pasażerów (19-letni mieszkaniec Ostrzeszowa) przewieziony został do szpitala. W wypadku brał udział również pies, który nie przeżył.

Przed tragedią do sieci trafiło nagranie, jak nastolatkowie pędzą bmw 220 km/h.

Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie 19-latka „umyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. – Kierując samochodem osobowym marki BMW model 335, jadąc drogą główną z nadmierną prędkością rzędu ponad 250 km/h nie zachowała należytych środków ostrożności, nie obserwowała należycie sytuacji drogowej, w wyniku czego utraciła przyczepność z nawierzchnią drogi, zjechała na pobocze uderzając w skarpę przydrożnego rowu. Samochód dachował i wjechał w pole uprawne, a następnie zapalił się, wskutek czego pasażer doznał obrażeń ciała, które skutkowały jego zgonem, a drugi z pasażerów doznał obrażeń ciała, które aktualnie podlegają procesom leczenia w szpitalu – przekazał prokurator Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrwie Wlkp.

19-latce grozi do 8 lat pozbawienia wolności.  – Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Dziś na godzinę 13 zaplanowane jest rozpatrzenie tego wniosku przez sąd – dodał prokurator.

Do tematu będziemy wracać. RED

AKTUALIZACJA

Podejrzana o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Rogaszycach 19-latka nie trafi do aresztu. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie. 

Ogłoszenia
Zielony Ogród