Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia podpisało porozumienie ze szpitalem w Kępnie w sprawie zabezpieczenia od 31 grudnia świadczeń chirurgicznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego – wynika z najnowszych ustaleń dziennikarzy Radia SUD.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Ma to m.in. związek z fatalną sytuacją finansową ostrzeszowskiej placówki i widmem ograniczenia działalności dwóch oddziałów: chirurgii i położnictwa, ale również brakiem rzekomej zgody dyrekcji placówki na podwyżki dla chirurgów.

– Zwrócił się do nas prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia w zakresie zabezpieczenia od 31 grudnia świadczeń chirurgicznych dla powiatu ostrzeszowskiego – powiedziała Radiu SUD Beata Andrzejewska, dyrektor SPZOZ Kępno. – Nasz oddział poradzi sobie z zabezpieczeniem tych świadczeń. Doświadczyliśmy takiej sytuacji, w trakcie pandemii, gdy ostrzeszowski szpital przekształcony był w covidowy. Wówczas nasz szpital także zabezpieczał takie świadczenia dla tego terenu.

Czy podobny ruch wykonany zostanie w przypadku oddziału położniczego?

Jesteśmy wstanie zabezpieczyć również świadczenia w zakresie porodów. Przyjmujemy rocznie około 740 porodów, również z powiatu ostrzeszowskiego – pada deklaracja władz szpitala w Kępnie, gdzie wkrótce otwarty ma zostać nowoczesny oddział położniczy i noworodkowy.

Do tematu wrócimy. RED

Ogłoszenia
Zielony Ogród