Mamy wspaniałą wiadomość dla mieszkańców Bledzianowa. W pobliżu Świetlicy Środowiskowej powstał nowy plac zabaw. Miejsce to wyróżnia się nowoczesnymi urządzeniami do zabawy, bliskim otoczeniem zieleni oraz możliwością organizacji ognisk i spotkań.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Z inicjatywy dzieci oraz rodziców stworzyliśmy plac zabaw w zielonej okolicy Świetlicy Środowiskowej w Bledzianowie. Nowy teren rekreacji jest otoczony zielenią – po zeszłorocznym oczyszczeniu terenu, nasadzeniach młodych drzew oraz trawy mogliśmy przystąpić do działania – przekazała Angelika Pieprzka – pełnomocnik burmistrza ds. przeciwdziałania uzależnieniom, a zarazem koordynator Świetlic Środowiskowych z terenu Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Przestrzeń przeznaczona do zabawy dla najmłodszych zajmuje powierzchnię blisko 800 metrów kwadratowych. Plac został zaprojektowany tak, by zagwarantować duży komfort użytkowania go. Wszystkie 12 elementów przestrzeni rekreacyjnej są w bliskim otoczeniu oraz posiadają dostęp do czterech nowych ławek. W ten sposób plac zabaw jest dostępny również dla rodziców.

Postawiono na roślinność. Teren przy świetlicy został oczyszczony, wyrównany. Na terenie nowego placu zabaw, rosnące tam wcześniej drzewa owocowe zostały wyłącznie przycięte i zaadoptowane do projektu pozostawienia tego miejsca zielonym. Ponadto nasadzono też kilka młodych drzewek, które w niedalekiej przyszłości również będą dawać wytchnienie w swoim cieniu w upalne dni. Teren Świetlicy Środowiskowej jest szczelnie ogrodzony co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo bawiącym się na placu zabaw dzieciom. Od frontu znajduje się furtka, która umożliwia zabawę dzieciom również spoza Świetlicy.

Jeszcze w tym roku plac zabaw zostanie doświetlony lampami oraz zostaną ustawione kosze na śmieci. W trakcie budowy jest również plac zabaw przy Świetlicy Środowiskowej w Rogaszycach. Liczymy, że już na wiosnę place zabaw staną się miejscem licznych spotkań i zabawy. AP

Ogłoszenia
Compre