To był kolejny pokaz siły w wykonaniu tenisistów stołowych z Ostrzeszowa. W trzeciej kolejce rozgrywek pierwszej ligi na własnej hali nie dali szans KTS Gliwice II, wygrywając aż 10:0. UKS Piast Poprawa pozostaje w tym sezonie bez porażki i z sześcioma punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli. O tym z jak jednostronnym meczem mieliśmy do czynienia niech świadczy fakt, że gospodarze stracili zaledwie jednego seta.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Zdawaliśmy sobie sprawę przed tym spotkaniem, że jesteśmy murowanym faworytem – nie kryje prezes UKS Piast Poprawa Jarosław Krzywaźnia. Gliwice raczej będą walczyły o utrzymanie w tej lidze. W tym momencie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, natomiast nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to będzie aż tak łatwe spotkanie. Mecz trwał niecałe dwie godziny, a przyzwyczailiśmy kibiców do grania spotkań po trzy godziny.

Taki triumf to dla drużyny bardzo dobre przetarcie przed znacznie trudniejszymi wyzwaniami. Już w najbliższy weekend ostrzeszowianom przyjdzie się mierzyć na wyjeździe z aktualnie piątą i szóstą drużyną rozgrywek – KU AZS Politechniką Rzeszów i UKS Villa Verde Olesno.

To są dwa zespoły, które spadły z Lotto Superligi – podkreśla J. Krzywaźnia. – Olesno jest uważane przez wszystkich za głównego faworyta do awansu, więc na pewno będzie nam zdecydowanie trudniej o ligowe punkty. To są dla nas kluczowe mecze w październiku. Liczymy na to, że uda nam się cokolwiek z nich przywieźć, zainkasować kolejne punkty do ligowej tabeli. Wiemy, że to nie my jesteśmy faworytem i każdy punkt będzie na wagę złota.

Mecz z UKS Villa Verde Olesno rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. Z kolei starcie z KU AZS Politechniką Rzeszów w niedzielę o 11:00. Transmisje z obu spotkań będzie można śledzić na żywo w Internecie. Dodajmy, że znakomicie radzą sobie również trzecioligowcy z Ostrzeszowa. W ostatniej kolejce, po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku pokonali 8:6 Orła Wysocko Wielkie i mają komplet punktów.

Ogłoszenia
Compre