Z uwagi na wyjątkowo trudną sytuację epidemiczną, spowodowaną wirusem Sars-Cov-2, odwiedziny w szpitalu zostały wstrzymane od 24 stycznia do odwołania. Odwiedziny w oddziale leczącym pacjentów chorych na COVID-19  są obecnie niemożliwe. 

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

W wyjątkowych sytuacjach (stany terminalne, długotrwałe pobyty, złe rokowania) kierownicy mogą w trybie indywidualnym podjąć decyzję o możliwości odwiedzin z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego – podkreśla dyrektor ds. medycznych Jarosław Iwaszkiewicz, który zaznacza, że zadbano o możliwość dostarczania hospitalizowanym pacjentom potrzebnych rzeczy – są one zostawiane przy wejściu C, a następnie przekazywane chorym.
Kierownictwo OCZ podjęło także decyzję o zamknięciu wejść do gmachu szpitala (poza wejściem głównym na Izbę przyjęć i wejściem C). O przestrzeganie zakazu wstępu do szpitala, w trosce o pacjentów oraz ich bliskich, dba firma ochroniarska. W nocy do szpitala wejść można tylko za pośrednictwem domofonu.
Od 5 listopada ostrzeszowski szpital dysponuje 51 łóżkami COVID-owymi, w tym 5 respiratorowymi. Od tego czasu szpital przyjął około 300 pacjentów chorych na COVID-19; 85 osób zmarło. Kierownictwo szpitala liczy się z tym, że liczbę łóżek COVID-owych trzeba będzie zwiększyć.
Aktualna sytuacja Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia była tematem dzisiejszego posiedzenia Zarządu Powiatu;  Starosta Ostrzeszowski jest w stałym kontakcie z prezes OCZ oraz Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ogłoszenia
J3M