Burze i ulewy, które przeszły w poniedziałek wieczorem nad naszym regionem wyrządziły najwięcej szkód na terenie gmin Doruchów i Grabów nad Prosną. Strażacy głównie wzywani byli tam do połamanych konarów i drzew, które tarasowały drogi i posesje. Silny wiatr uszkodził też kilkanaście dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Najwięcej zgłoszeń służby otrzymały między godziną 19 a 23. 7 interwencji związanych było z usuwaniem drzew i konarów, które uszkodziły linie energetyczne i tarasowały drogi.

10 zdarzeń dotyczyło strat materialnych przy uszkodzonych lub zerwanych dachach budynków mieszkalnych oraz gospodarczych – mówi Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie.

W Tokarzewie i Książenicach silne podmuchy wiatru uszkodziły dachy na budynkach mieszkalnych – Tam strażacy przy użyciu plandek zabezpieczyli zniszczoną część przed wpływem czynników atmosferycznych – dodaje Biel.

Podobne działania strażacy prowadzili w Bukownicy, Godziętowach, Doruchowie i Marszałkach, gdzie zniszczone zostały dachy budynków gospodarczych.

W działaniach związanych z usuwaniem skutków nawałnicy brały udział zarówno zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrzeszowa, jak również jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy: Grabów nad Prosną, Doruchów, Ostrzeszów, Mikstat oraz Kobyla Góra. Łącznie w terenie pracowało 31 zastępów w sile 153 strażaków.

Straty oszacowano na około 360 tysięcy złotych. Na szczęści nikt nie został ranny. RED

fot. KP PSP Ostrzeszów

Ogłoszenia
Zielony Ogród