Po modernizacji sala w Wiejskim Domu Kultury w Kotłowie wygląda jak nowa. – Wreszcie mamy obiekt z prawdziwego zdarzenia – cieszy się Tomasz Matysiak, sołtys Kotłowa. – Teraz mieszkańcy mogą spotykać się w godnych warunkach – przyznaje Stanisław Możdżanowski, radny z Kotłowa.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Sala w Wiejskim Domu Kultury w Kotłowie, w którym przed laty mieściła się szkoła, została zmodernizowana kosztem 80 tys. zł (20 tys. z funduszu sołeckiego reszta z budżetu gminy). – Od dawna zabiegaliśmy o tę inwestycje, żeby nasi mieszkańcy mogli się spotykać, obradować czy bawić w warunkach przystających do standardów XXI wieku. W tym roku się to udało, prace zakończono pod koniec września, a pierwsza publiczna „prezentacja” wyremontowanej sali nastąpiła 15 października z okazji wyborów parlamentarnych, bo tutaj mieściła się siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej w Mikstacie – mówi sołtys Kotłowa.

Wykonawcą „Modernizacji wewnętrznych pomieszczeń Wiejskiego Domu Kultury” w Kotłowie była firma MIKSTBUD Sp. z o.o. Zakres prac obejmował: wymianę podłogi na nowoczesne i estetyczne panel, modernizację stropu i ścian, wymianę wewnętrznych parapetów przyokiennych, wymianę drzwi wejściowych do sali. – Dzisiaj nie musimy się wstydzić wyglądu naszej sali – mówi radny Możdżanowski. – Cieszy nas to co już się udało zrobić w samym Wiejskim Domu Kultury i jego otoczeniu. Budynek ma odnowioną elewację, sala też jest jak nowa, a trzeba też wspomnieć o wygodnym parkingu, drewnianej wiacie z ławkami i  punkcie widokowym z lunetą. Ale to nie koniec, bo czeka nas remont kuchni z zapleczem oraz toalet, żeby można tutaj było organizować biesiady dla mieszkańców czy też różne uroczystości okolicznościowe – przekonuje sołtys Tomasz Matysiak. UMiG Mikstat

Ogłoszenia
J3M