Po chodniku przyszła pora na jezdnię na drodze powiatowej w Biskupicach Zabarycznych. Remont nawierzchni rozpoczął się w tym tygodniu, a samorząd mikstacki przekazał powiatowi ostrzeszowskiemu na to zadanie 100 tys. zł dotacji.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

O stanie technicznym dróg powiatu ostrzeszowskiego, zwłaszcza tych biegnących przez miasto i gminę Mikstat, można książkę pisać. Na szczęście od kilku lat pojawiają się w niej nowe rozdziały – rzec by można z happy endem. Wszystko przez finansowe wsparcie, jakiego gmina udziela powiatowi na modernizację kolejnych odcinków powiatowych dróg. Starosta ostrzeszowski Lech Janicki zawsze podkreśla, że bez współpracy z gminami inwestycje na drogach powiatowych byłyby znacznie skromniejsze. – Cenię sobie tę współpracę ze starostą, bo przynosi ona konkretne efekty. Praktycznie każdego roku udaje nam się w ten sposób wykonać jedną, a czasami nawet kilka inwestycji. Zwykle przekazujemy powiatowi dotację na konkretne zadanie, rzadziej sami szukamy wykonawcy a później rozliczamy się ze starostwem – mówi Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu.

Aktualnie realizowane są trzy zadania na drogach powiatowych: w Biskupicach Zabarycznych na drodze nr 5333, w na drodze nr 5582 Kotłów – Kaliszkowice Ołobockie oraz na drodze nr 5313 w Kaliszkowicach Ołobockich.

W Biskupicach Zabarycznych, kiedy wreszcie uporano się z budową chodnika przy drodze powiatowej biegnącej przez wieś, przyszła pora na jezdnię. Drogowcy przystąpili do pracy w połowie sierpnia i zgodnie z umową zawartą między gminą i powiatem zadanie ma być wykonane i rozliczone do końca listopada br. Modernizację jezdni zaplanowano na całym odcinku biegnącym przez wieś do znaku granicznego w kierunku na Kotłów. Miasto i Gmina Mikstat przekazało Powiatowi Ostrzeszowskiemu dotację na ten cel w wysokości 100 tys. zł. Burmistrz Mikstatu zabiega, żeby jeszcze w tym roku wyremontować także na tej samej drodze odcinek jezdni od Biskupic Zabarycznych do Kotłowa.

W związku z prowadzonymi pracami drogowymi kierowcy przejeżdżający przez Biskupice Zabaryczne powinni zachować szczególną uwagę. PK

Ogłoszenia
J3M