Dwanaście drużyn wzięło udział w czwartej edycji turnieju o „Puchar Starosty Ostrzeszowskiego” w siatkówce, który odbył się 6 marca w hali sportowej przy ul. Piastowskiej. Organizatorem imprezy była grupa „Tarpany Ostrzeszów” na czele z Dawidem Zadką.

Ogłoszenia
Wawrzyniak

Rywalizacja trwała prawie dziesięć godzin! – Z organizacji jesteśmy zadowoleni, ale z gry Tarpanów nie. Doszliśmy tylko do ćwierćfinału, gdzie musieliśmy uznać wyższość Komendy Miejskiej Policji z Kalisza – tak podsumował występ jedynej drużyny reprezentującej powiat ostrzeszowski, Dawid Zadka. – Jak co roku, wszystko jest na wysokim poziomie. Część drużyn jest ta sama, co w ostatnim turnieju, który odbył się jesienią. Są też nowe zespoły.

Poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko. Do Ostrzeszowa zjechali się siatkarze z takich miejscowości jak: Krotoszyn, Raszków, Kalisz, Stare Miasto, a aż cztery ekipy reprezentowały miasto Wrocław. Najwięcej emocji przyniósł oczywiście sam finał, w którym zespół Adrenaliny Wrocław pokonał Volley Raszków 2:0 i tym samym odebrał zwycięski puchar z rąk starosty ostrzeszowskiego, Lecha Janickiego. Trzecie miejsce należało do sportowców z Kalisza, a czwartym musieli pocieszyć się przyjezdni ze Starego Miasta. Oprócz grania, nie zabrakło też akcentów charytatywnych. Podczas całego turnieju zbierano bowiem pieniądze na rzecz jednej z ukraińskich rodzin, która przebywa aktualnie w Kobylej Górze. W specjalnej puszcze znalazło się 1200 zł.

Choć  jak wspominał Dawid Zadka, gospodarzom nie powiodło się najlepiej, to i tak mogą chwalić się tytułami, jakie zdobywali w poprzednich tygodniach. Do ich największych sukcesów należy bowiem zdobycie drugiego miejsca w amatorskim turnieju siatkarskim w Kątach Wrocławskich, czy np. ta sama pozycja osiągnięta podczas imprezy „WOŚP” w Siechnicach.

Organizatorzy nie ukrywają, że być może jeszcze w tym roku ponownie zaproszą do ostrzeszowskiej hali miłośników siatkówki. Drużyny, które nie do końca były zadowolone ze swojego niedzielnego występu, już teraz zapowiadają rewanż.

Ogłoszenia
Soft-DC KOMPUTERY