W związku z trwającym okresem przedświątecznym Policja wspólnie ze służbami sanitarnymi wznowiła kontrole na terenie sklepów, zwłaszcza marketów wielkopowierzchniowych oraz galerii handlowych. Wybierając się do tych miejsc musimy pamiętać o dystansie społecznym, a także obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz częstej dezynfekcji rąk lub stosowaniu rękawic jednorazowych. Stosując się do obowiązujących przepisów wykazujemy się odpowiedzialnością, nie tylko za siebie, ale i innych.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

W okresie przedświątecznym zauważamy wzmożony ruch w sklepach i centrach handlowych. Zakupy mają odbywać się w reżimie sanitarnym: w sklepach określona liczba klientów, obowiązkowe odkażanie rąk i zasłanianie nosa i ust. Nie wszyscy klienci sklepów oraz właściciele placówek handlowych stosują się do obowiązujących przepisów i lekceważą zalecenia sanitarne. W związku z powyższym policjanci wspólnie ze służbami sanitarnymi kontrolują miejsca, w których dokonujemy zakupów, w szczególności sklepy wielkopowierzchniowe oraz galerie handlowe, sprawdzając jednocześnie czy przepisy, chroniące nasze życie i zdrowie, są przestrzegane.

Przypominamy:

CENTRA HANDLOWE I SKLEPY WIELKOPOWIERZCHNIOWE
Zostaje ograniczone funkcjonowanie galerii handlowych i parków handlowych. Otwarte pozostają tylko niektóre punkty usługowe, które mają istotne znaczenia dla życia codziennego (np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne) oraz apteki, punkty apteczne, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami.

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:

1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2

1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2

Uwaga! Od 28 listopada, w ścisłym reżimie sanitarnym otwarte zostaną galerie handlowe i parki handlowe. Wyjątek stanowi działalność sal zabaw, których funkcjonowanie zostaje zawieszone.

Obowiązuje do: 27 grudnia 2020 r.

 

GODZINY DLA SENIORÓW
Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, drogerii, aptece oraz na poczcie mogą przebywać wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Uwaga! 24 grudnia nie obowiązują godziny dla seniorów.

Obowiązuje do: 27 grudnia 2020 r.

 

autor: KWP Poznań/asp. M. Hańdziuk

Ogłoszenia
J3M