Spadł pierwszy śnieg i zrobiło się niebezpiecznie. Tylko w miniony czwartek ostrzeszowscy policjanci wzywani byli do pięciu kolizji.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Do pierwszej z nich doszło tuż po godz. 12.00 na ul. Łąkowej w Ostrzeszowie. 27-letni mieszkaniec gm. Doruchów, kierując samochodem osobowym marki Skoda, nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki VW, którym kierował 27-letni mieszkaniec gm. Grabów n/Prosną.

O godz. 13:45 na ul. Klonowej w miejscowości Palaty 19-letnia mieszkanka gm. Grabów n/Prosną, kierując samochodem marki Citroen, w trakcie wykonywania manewru włączania się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 20-letniemu mieszkańcowi gm. Kraszewice, który kierował pojazdem marki Audi. W wyniku tego zdarzenia pojazd sprawczyni przemieścił się i uderzył w pojazd ciężarowy marki MAN wraz z naczepą, którym kierował 47-letni mieszkaniec Pokrzywniak.

Do kolejnej kolizji doszło tuż przed godz. 16.00 w Kaliszkowicach Kaliskich. 73-letni mieszkaniec gm. Mikstat, kierując samochodem marki Citroen na skutek nie dostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze uszkadzając swój pojazd.

20 minut później również w Kaliszkowicach Kaliskich 20-letni mieszkaniec tej miejscowości kierując samochodem marki Daewoo, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo pojazdem marki Man, którym kierował 38-letni mieszkaniec wsi.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce o godz. 19:00 na ul. Tadeusza Kościuszki w Ostrzeszowie, gdzie 21-letnia mieszkanka gm. Kobyla Góra, kierując pojazdem marki Seat, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechała na tył poprzedzającego ją samochodu marki Skoda, którym kierował 71-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów.

Policjanci za naszym pośrednictwem po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności na drogach. – Pozwoli nam to niejednokrotnie uniknąć zdarzeń drogowych – nie ma wątpliwości asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik ostrzeszowskiej komendy policji. RED

fot. OSP Kaliszkowice Kaliskie

Ogłoszenia
J3M