Aktualna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach była tematem wideokonferencji Powiatowego Sztabu Kryzysowego, jaką dziś przed południem zwołał ostrzeszowski starosta. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Jadwiga Kuczma-Napierała. W tej chwili zarażonych koronawirusem jest 8 mieszkańców DPS, 4 przebywa w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, a 4 tzw. bezobjawowych przebywa w tej chwili w placówce, ale i oni niebawem znajdą się w szpitalu.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Jutro zostaną pobrane wymazy od 145 osób – zarówno mieszkańców, jak i pracowników DPS. Wyniki powinny być znane w piątek wieczorem.
Dyrektor DPS Katarzyna Kulok podkreśla, że w placówce utrzymany jest bardzo ostry rygor sanitarny, każdego dnia przeprowadza się ozonowanie oraz dezynfekcję wszystkich pomieszczeń, stale są też w użyciu lampy bakteriobójcze. DPS ma też przygotowany plan awaryjny – w razie pojawienia się osób z wynikami dodatnimi, ale bez objawów koronawirusa, w jednym skrzydle domu zostanie wydzielone izolatorium. Placówka ma też odpowiednie zapasy środków dezynfekcyjnych oraz środków ochrony osobistej. Ponadto DPS w Marszałkach, podobnie, jak wszystkie pozostałe prowadzone przez powiat DPS-y, jest wyposażony w zakupioną przez samorząd powiatowy kabinę do dezynfekcji. Jesteśmy w pełnej gotowości – potwierdza starosta Lech Janicki podkreślając stały kontakt i bardzo dobrą współpracę zarówno z powiatową, jak i Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, a także pełną poświęcenia pracę personelu DPS.

Ogłoszenia
J3M