Prokuratura odstąpiła od zamiaru przeprowadzenia sekcji zwłok 11-letniej mieszkanki powiatu wieluńskiego, która zmarła w wyniku nagłego zatrzymania krążenia. Do tragedii doszło w ostatnią sobotę (19 sierpnia) nad zalewem w Kobylej Górze.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

„Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów ochrony przeciwpożarowej zastano nagłe zatrzymanie krążenia u 13-letniej dziewczyny. Strażacy dołączyli do ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, udzielając kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej z użyciem automatycznego defibrylatora AED. Po przybyciu kolejnych sił i środków zabezpieczono lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W trakcie czynności ratowników świadek zdarzenia zgłosił złe samopoczucie, której również udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Siedemnastolatka po przejęciu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala. Dalsze czynności polegały na wspomaganiu czynności resuscytacyjnych prowadzonych przez Zespół Ratownictwa Medycznego do momentu podjęcia decyzji przez lekarza o zgonie dziewczyny.” – głosi komunikat opublikowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Bezpośrednio po zdarzeniu prokuratura zapowiadała zamiar przeprowadzenia sekcji zwłok. Ostatecznie do niej jednak nie dojdzie.

Prokurator w oparciu o ustalenia poczynione na miejscu zdarzenia, w tym między innymi oględziny ciała, przeprowadzone z udziałem biegłego z dziedziny medycyny sądowej wykluczył udział osób trzecich w skutku w postaci śmierci dziecka – powiedział nam Marcin Kubiak, prokurator Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – To legło u podstaw odstąpienia od zlecenia przeprowadzenia sekcji zwłok.

Przypomnijmy, 11-latka (nie 13-latka jak poinformowały pierwotnie w swoim komunikacie służby) wypoczywała nad kobylogórskim zalewem wraz z rodziną. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w pewnym momencie doznała ataku padaczki, który w konsekwencji doprowadził do zatrzymania krążenia.

fot. Kobyla Góra Movie

Ogłoszenia
J3M