Trzyosobowa rodzina z Kaliszkowic Ołobockich straciła cały swój dobytek. Ogień w ich domu pojawił się nad ranem 8 maja, powodując straty na 100 tys. zł.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 4.46. Kiedy dotarli na miejsce okazało się, że palą się dwa pomieszczenia w budynku jednorodzinnym. Domownicy opuścili budynek jeszcze przed przyjazdem służb. Pomocy przedmedycznej udzielono poparzonemu mężczyźnie oraz przybyłej na miejsce zdarzenia kobiecie, która zasłabła i ostatecznie została hospitalizowana.

Nie wiadomo, co było przyczyną powstania ognia. Wyjaśnić ma to dochodzenie prowadzone przez ostrzeszowskich policjantów. Wstępnie starty oszacowano na 100 tys. zł.

W internecie ruszyła już zbiórka pieniędzy dla pogorzelców. – Obecnie w domu rodzinnym mieszka mój tata z moim bratem i siostrą. Wybuch ognia był groźny, mojemu bratu zapaliły się włosy. Całe szczęście nie doznali większych strat fizycznych. Natomiast straty materialne są duże. Konieczny jest remont całego domu, wstawienie nowych okien. Stracili też cały sprzęt, wyposażone jakie mieli w domu. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe, abyśmy mogli odbudować nasz dom i by moja rodzina mogła prowadzić życie, jakie mieli sprzed tego tragicznego dla nas wszystkich ranka. Przyda nam się każda pomoc i już w tej chwili bardzo za nią dziękujemy!– napisała na stronie zbiórki Emilia Karbowa.

Pomóc rodzinie można klikając TUTAJ.

Ogłoszenia
Zielony Ogród