Czarna farba do włosów, tak jak każdy inny środek do koloryzacji, to nasz sojusznik w walce o jak najlepszy wygląd. Czasami wystarczy niewielka zmiana odcienia naszych włosów, by całkowicie zmienić aparycję. Niestety koloryzacja to nie tylko zalety – czasami, przez zły wybór odcienia, jaki ma trafić na nasze pasma, możemy uzyskać efekt gorszy niż oczekiwany. Jak sprawdzić, czy czarna farba do włosów będzie dla nas odpowiednia? Dowiesz się z tego artykułu, więc serdecznie zapraszamy do lektury!

Ogłoszenia
Instal Grunt

Koloryzacja – od czego zależy dobór koloru i odcienia farby do włosów?

To, czy koloryzacja będzie udana czy nie, zależy od wielu czynników. Oczywiście jednym z najważniejszych jest tutaj jakość produktów koloryzujących, jakich używamy, jednakże powinniśmy zwrócić uwagę także na inną rzecz – czy koloryzacja na dany kolor będzie nam pasowała? Od czego zależy to, jak chociażby czarna farba do włosów wypadnie na naszej fryzurze?

Wpływających na to zależności jest kilka. Podstawowa z nich to temperatura naszej karnacji. Co ważne, chodzi tu o temperaturę koloru, nie zaś sam kolor. Co to oznacza? Farba do włosów blond może być chociażby delikatnie żółtawej i ciepłej barwy, jak i w platynowym odcieniu, który przywodzi na myśl chłód. Musimy ustalić, jaka jest nasza karnacja i jaka jest jej temperatura – tylko w ten sposób osiągniemy pewność, że koloryzacja wypadnie naturalnie.

Nie bez znaczenia jest także kształt naszej twarzy. Na tym polu możemy sporo ugrać odpowiednią fryzurą, nie oznacza to jednak, że kolor i odcień farby do włosów jest bez znaczenia. Zajmijmy się teraz produktem, jakim jest czarna farba do włosów i zastanówmy się, jak ciemna koloryzacja wpłynie na naszą twarz.

 

Jak czarna farba do włosów wpływa na naszą urodę?

Czarna farba do włosów jest świetnym środkiem do koloryzacji – mniej nadwyręża nasze włosy niż jaśniejsze farby i świetnie pokrywa wszystkie pasma. Wybór tego koloru może się jednak okazać dla niektórych nieodpowiedni. Dlaczego i od czego to zależy?

Musimy mieć świadomość tego, że czarna farba do włosów wpływa na naszą twarz bardziej niż jakikolwiek środek koloryzujący. Wynika to po prostu z kontrastu – jaśniejsza twarz, która jest otoczona ciemnymi pasmami, optycznie się powiększa i staje bardziej wyrazista. Podobnie działają inne skrajne kolory, takie jak platyna czy ognista czerwień, jednak czarna farba do włosów jest tutaj najbardziej kontrastująca z naszą skórą.

Innymi słowy – jeśli mamy jakieś mankamenty w rysach naszej twarzy, na które nie chcielibyśmy, by ktokolwiek zwrócił uwagę, czarna farba do włosów może nie okazać się najlepszym pomysłem. Chodzi tu między innymi o zmarszczki, które stają się znacznie bardziej widoczne przy ciemnych włosach. Jeżeli zależy nam na ciemniejszym kolorze włosów w takiej sytuacji, dobrze jest sięgnąć po bardziej uniwersalne odcienie brązu.

Na sam koniec pamiętajmy o jednym – to koloryzacja jest dla nas i służy temu, byśmy dobrze czuli się sami ze sobą i swoim wyglądem. W związku z tym powinniśmy wybrać zawsze ten rodzaj farby, w którym czujemy się najlepiej.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski