Cztery zastępy straży pożarnej z JRG Ostrzeszów i OSP Doruchów walczyło z pożarem dwóch zabudowań gospodarczych w Doruchowie. Ogień pojawił się w nocy z wtorku na środę.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Gdy na miejsce wezwania dotarły pierwsze jednostki straży pożarnej, ogień i dym wydobywały się przez dach. Po przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do akcji gaśniczej, strażacy z Doruchowa podali jeden prąd wody w natarciu na więźbę dachową budynków oraz na palące się materiały wewnątrz dwóch przylegających do siebie budynków gospodarczych.Strażacy wyposażeni w aparaty dróg oddechowych przystąpili do rozbiórki pokrycia dachowego oraz wykończenia wnętrza pomieszczenia. Zarzewia ognia lokalizowano przy pomocy kamery termowizyjnej i dogaszano przy pomocy prądu wody poinformował mł. ogn. Tomasz Szmaj z KP PSP w Ostrzeszowie.

Wstępnie straty oszacowano na 100 tys. zł- w tym 70 tys. zł dotyczą budynku. Udało się uratować mienie warte 800 tys. zł. Jeszcze przed przybyciem służb właściciel z palących się budynków zaczął wydobywać magazynowany tam sprzęt. Prawdopodobną przyczyną powstania ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. RED

fot. KP PSP Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M