Wstępnie na 100 tys. zł oszacowano straty po pożarze domu jednorodzinnego w Siedlikowie. W wyniku zdarzenia jeden z domowników został przetransportowany do szpitala.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Ogień pojawił się 11 października około godz. 5:28. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że budynek  w całości jest zadymiony, mieszkańcy domu jednorodzinnego znajdowali się poza budynkiem – relacjonuje mł. ogn. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie. –  Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzonym rozpoznaniu ratownicy zabezpieczeni w odpowiedni sprzęt weszli do wnętrza budynku, w którym okazało się, że pali się pomieszczenie kuchni. Strażacy natychmiast podali prąd gaśniczy w miejsce pożaru, co przyczyniło się do jego ugaszenia.

W trakcie działań przewietrzano wszystkie pomieszczenia i wyniesiono niedopalone elementy w postaci mebli oraz sprzętu AGD i RTV. – Po ugaszeniu pożaru oraz dogaszeniu zarzewi ognia, które wskazała kamera termowizyjna budynek sprawdzono przyrządem pomiarowym, który nie wskazywał stężeń niebezpiecznych – dodaje strażak.

Straty, jakie powstały w wyniku pożaru, oszacowano na 100 tys. zł. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej w sile 22 strażaków.

W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, jednak z powodu tych dramatycznych przeżyć jeden z domowników, który nagle poczuł się źle został przetransportowany do szpitala. RED

Ogłoszenia
Zielony Ogród