Premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Zastąpić ma go Katarzyna Sójka, posłanka PiS z powiatu ostrzeszowskiego.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Dzisiaj rano podczas rozmowy z panem ministrem Adamem Niedzielskim podjąłem decyzję o przyjęciu jego rezygnacji z funkcji ministra – powiedział cytowany przez wiadomosci.wp.pl premier Mateusz Morawiecki. – Postanowiłem też zaproponować tę funkcję poseł Katarzynie Sójce, lekarce, internistce, która ma swoich wielu pacjentów, która zna służbę zdrowia od podszewki i jest aktywnym członkiem komisji zdrowia – dodał.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił jednocześnie uwagę, że do zmiany dochodzi w okresie kampanii wyborczej. – Jestem jednocześnie przekonany, że powierzenie funkcji ministra zdrowia pani Katarzynie Sójce to dobra decyzja, ponieważ pani poseł jest dobrze do tej roli przygotowana – stwierdził. – To lekarka, internistka z doświadczeniem kilkunastoletnim w wykonywaniu zawodu, bardzo ceniona przez pacjentów. Taka osoba, jak się dowiedziałem od pacjentów, która ma bardzo osobiste podejście do nich, dba o nich ze wszech miar. Jestem przekonany, że jej doświadczenie, jej empatia, jej podejście do tych tematów pozwoli kontynuować wszystko to, co jest najważniejsze, wszystko to co jest najlepsze. Pani doktor Katarzyna Sójka zna specyfikę funkcjonowania Ministerstwa Zdrowia, ponieważ pracowała w Komisji Zdrowia Sejmu. Jeszcze dzisiaj wystąpię do pana prezydenta Andrzeja Dudy o dokonanie stosownych zmian w Radzie Ministrów i mam nadzieję, że wkrótce będą one mogły zostać sfinalizowane. RED

Ogłoszenia
J3M