Przeprowadzona została sekcja zwłok sióstr, których ciała zostały znalezione w budynku mieszkalnym przy ul. Cichej w Kobylej Górze. Prokuratura ujawnia wstrząsające informacje. Na ciele starszej dziewczynki stwierdzono kilkadziesiąt ran kłutych.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Sekcja zwłok została przeprowadzona 25 kwietnia. – U starszej pokrzywdzonej potwierdzono kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych, a także drążących w głąb ciała. Jako przyczynę śmierci biegły wskazał wykrwawienie – poinformował prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Naciele młodszej pokrzywdzonej stwierdzono nieznaczne otarcia na szyi, a jako najbardziej prawdopodobny mechanizm zgonu wskazano gwałtowne uduszenie. Ze zwłok pobrano odcinki narządów oraz krew do dalszych badań. (…) Efekt przeprowadzonej sekcji zwłok niewątpliwie wskazuje na udział innych osób w śmierci pokrzywdzonych.

Makabrycznego odkrycia dokonał w czwartek 20 kwietnia około godz. 12.30 po powrocie do domu ojciec ofiar i mąż poszkodowanej. On też wezwał służby. W przypadku jednej z dziewczynek zgon stwierdzono od razu, drugą próbowano reanimować. Niestety bezskutecznie. Reanimowana była także ich 47-letnia matka, którą następnie przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Kaliszu. W ciężkim stanie przebywa na OIOM-ie. Jak powiedział prokurator jej stan zdrowia nadal nie pozwala na przeprowadzenie czynności procesowych. RED

Więcej na ten temat:

Tragedia w Kobylej Górze. Pojawiły się nowe informacje ws. śmierci dziewczynek

Czy to było zabójstwo? Prokuratura wszczęła postępowanie

Tragedia w Kobylej Górze. Ujawniono ciała dwojga dzieci

 

Ogłoszenia
J3M