Prokurator wraz z biegłymi i specjalistami zakończył oględziny na terenie jednej z posesji w Kobylej Górze, gdzie wczoraj (20 kwietnia) ujawnione zostały zwłoki dwóch dziewczynek w wieku 9 i 13 lat oraz ich nieprzytomną matkę.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

– Prowadzone jest postępowanie w kierunku przestępstwa zabójstwa, a zatem czynu z artykułu 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego – informuje Marcin Kubiak, prokurator Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok ofiar.

To jej wyniki będą miały decydujące znaczenie w kontekście ewentualnego postawienia zarzutów. Przypomnijmy, makabrycznego odkrycia dokonał po powrocie do domu ojciec ofiar i mąż poszkodowanej. On też wezwał służby. W przypadku jednej z dziewczynek zgon stwierdzono od razu, drugą próbowano reanimować. Niestety bezskutecznie. Reanimowana była także ich 47-letnia matka, którą następnie przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Kaliszu, gdzie wciąż przebywa. Mając na względzie dobro śledztwa, prokuratura nie informuje o bezpośrednich przyczynach śmierci ofiar oraz stanie, w jakim aktualnie znajduje się kobieta.

fot. OSP Kobyla Góra

Ogłoszenia
J3M