We wtorek 28 września w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia odbyło się pierwsze spotkanie z przyszłymi mamami. Wypełniona po brzegi sala, praktyczne wskazówki ze strony medyków i świetna atmosfera – tak można podsumować wizytę w Szkole Rodzenia przy Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Doskonałe opinie uczestniczek spowodowały, że planowane są kolejne spotkania. Najbliższe odbędzie się w listopadzie.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Organizacja pierwszego spotkania zespołu Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia z przyszłymi mamami podyktowane było licznymi zmianami na oddziale. Ostrzeszowski szpital wprowadza sukcesywnie zmiany już od roku, pomimo trudności jakie przyniosła pandemia.

Wiedzieliśmy, że bez koniecznych zmian nie uda nam się uzyskać poziomu bezpieczeństwa i opieki, jakiego dzisiaj oczekują pacjentki i ich najbliżsi – mówi Jarosław Iwaszkiewicz, Dyrektor Medyczny Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia – Dlatego też w naszym zespole pojawili się nowi specjaliści i to właśnie oni zaprezentowali kobietom, które w najbliższym czasie spodziewają się potomstwa, naszą nową, pełną ofertę skierowaną właśnie do nich.

Podczas spotkania, które odbyło się w Szkole Rodzenia Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego lek. med. Tomasz Żołnierczyk omówił aktualne zasady przyjęć do szpitala oraz warunki na oddziale. Współprowadzący spotkanie, zastępca ordynatora lek. med. Dawid Wiśniewski, omówił z kolei zasady odwiedzin w dobie SARS-CoV-2. Najwięcej zainteresowania wśród uczestniczek wzbudziły jednak zmiany – te dotyczące samego oddziału jak i zespołu lekarskiego. O elementach postępowania medycznego podczas porodu, planie porodu, a także zespole prowadzącym przyszpitalną Szkołę Rodzenia – opowiedziała oddziałowa Agnieszka Sztukowska.

Planowaliśmy jedno spotkanie, chcąc zaprezentować nasz nowy zespół lekarski i personel. Przyznam jednak, że nie spodziewaliśmy się tak ogromnego zainteresowania – mówi prezes Zarządu Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Magdalena Puziewicz-Karpiak – Stąd po podsumowaniu spotkania zdecydowaliśmy o organizacji kolejnego jeszcze w tym roku i kontynuacji cyklicznych spotkań w roku kolejnym.

Lista chętnych do udziału w pierwszym tego typu wydarzeniu zapełniła się w niespełna dwa dni. Informacja o terminie kolejnego spotkania z nową kadrą lekarską Oddziału Ginekologiczno-Położniczego pojawi się wkrótce na stronie internetowej Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia i fanpage’u na portalu Facebook. OCZ

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski