Ostrzeszowscy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Przedborów patrolowali lasy i drogi dojazdowe. Wszystko po to, aby odstraszyć złodziei, którzy kradną drzewka przed świętami.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

W minioną środę dzielnicowi z ostrzeszowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Przedborów dokonali kontroli terenów leśnych pod kątem kradzieży świątecznych drzewek – przekazała asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji. – Wspólne działania mają na celu przeciwdziałanie bezprawnej wycince i niszczeniu drzew, a także innym przypadkom szkodnictwa leśnego.

Podczas służby zwracano również uwagę na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez osoby wjeżdżające do lasu. Jak się okazało, w trakcie prowadzonych działań mundurowi nie ujawnili żadnych nieprawidłowości. Nie oznacza to jednak, że kolejnych kontroli nie będzie. Wręcz przeciwnie, policjanci planują już kolejne tego typu działania. Jednocześnie funkcjonariuszka przypomina, że za wycinkę drzew grozi co najmniej kilkaset złotych mandatu, niewykluczone również, że sprawa będzie miała swój finał w sądzie. RED

Ogłoszenia
J3M