Deszcz nie przeszkodził uczestnikom II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną, który odbył się 1 sierpnia na miejscowym stadionie. Tego dnia najważniejsze były jednak nie wyniki, a zbiórka pieniędzy na na rehabilitację 2-letniego Adasia Guzendy z Niedźwiedzia.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Niedzielne wydarzenie zorganizowała grupa dobroczynna „Anieli w bieli” we współpracy z Pelikanem Grabów, a całkowity dochód przeznaczony został na rehabilitację 2-letniego Adasia, który urodził się z artrogrypozą, inaczej zwaną – wrodzoną sztywnością stawów.

Organizatorzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Nie można było narzekać na brak zaplanowanych atrakcji, jednak nie wszystkie punkty napiętego planu udało się zrealizować przez warunki atmosferyczne. Nic jednak straconego, bo jak poinformowała kierująca działaniami grupy  Katarzyna Bednarz przesunięte zostaną one najpewniej na zaplanowany w styczniu przyszłego roku bal charytatywny.  – Podczas balu mamy już zaplanowany pokaz street workout z Kępna. Mieli dziś również przyjechać do nas motocykliści z powiatu, natomiast z powodu pogody nie udało się tego dokonać, ale myślę, jest on na tyle atrakcyjny, że kiedyś on się odbędzie, na pewno– powiedziała organizatorka imprezy. – Była za to sesja z aniołami, strefa piękna, trening full body workout prowadzony przez Dawida Sobieraja, czy animacje pod namiotami. Co się udało, to robiliśmy. 

Zdecydowanie udał się za to turniej piłkarski, w którym udział wzięło dziewięć drużyn, głównie z powiatu ostrzeszowskiego. Zwycięski puchar powędrował do przyjezdnych – NSZZP IPA Poznań, mających w kadrze policjantów z województwa wielkopolskiego. Drugie miejsce zajęli gospodarze, a w tej roli wystąpili Oldboye Pelikana Grabów. Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Mateusza Przybyłowskiego z Poznania, a najbardziej wyróżniającą się bramkarką została Monika Gilakowska z Quantum.

Gościem honorowym imprezy, był nie tylko mały Adaś z rodzicami, ale i Łukasz Derbich – były zawodnik ekstraklasy, który przekazał na licytację koszulkę z autografem Macieja Wilusza – obecnie piłkarza Raków Częstochowa.

Kwota, którą udało się zebrać na leczenie Adasia, nie jest jeszcze znana. Ważne jednak, że chłopiec jeszcze tego samego dnia z rodzicami pojechał na konsultację do Austrii, mając duże nadzieje na powrót do pełnej sprawności. – Jesteśmy tak nabuzowani dobrymi emocjami, że na pewno szybko tam dotrzemy i wrócimy z dobrymi wiadomościami  mówił tata Adasia, Łukasz Guzenda.

Członkowie grupy „Anieli w Bieli” nie próżnują,  w planach mają już kolejne akcje dobroczynne. –16 października przygotowujemy ogromny powiatowy kiermasz dobroczynny „Anieli w Bieli”, na który już teraz serdecznie zapraszamy mieszkańców całego powiatu, ponieważ będzie on się odbywał niemal w każdej gminie – zapowiedziała Katarzyna Bednarz.

fot. Rafał Janicki (Studio Rafa 55), fb/Anieli w Bieli

Ogłoszenia
J3M