Ponad milion złotych musiała z własnego budżetu dołożyć gmina Ostrzeszów do zeszłorocznej działalności krytej pływalni „Oceanik”. Stratę przekraczającą 730 tysięcy złotych przyniosła też działalność Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mimo to ubiegłoroczny wynik finansowy Zakładu Energetyki Cieplnej, spółki komunalnej zarządzającej tymi obiektami, okazał się dodatni.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Zysk wyniósł 365 tysięcy złotych. Informacje te pochodzą ze sprawozdania, jakie podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej w Ostrzeszowie przedstawił prezes ZEC Artur Derewiecki. Jak zapowiedział, zysk w całości zostanie przeznaczony na pokrycie strat z lat poprzednich. Z pięciu obszarów działalności spółki trzy zakończyły rok 2022 na plusie.

Hotel Sportowy zakończył działalność zyskiem w kwocie 142.620 złotych, Restauracja „Zacisze” zyskiem 41.871 złotych, a ciepłownictwo zyskiem 398.030 złotych – wylicza A. Derewiecki, zwracając uwagę, że zysk na ciepłownictwie jest stosunkowo wysoki pomimo konkurencyjnych cen. – Taryfę dla odbiorców indywidualnych za jeden gigadżul mamy ustaloną na 46 złotych, a w Ostrowie Wielkopolskim mieszkańcy płacą 117 złotych, w Wieruszowie 86 złotych, w Krotoszynie 97, w Oleśnicy 103 złote, w Kaliszu 73 złote, w nieodległym Kępnie 63 złote. Różnice wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset procent, co w skali roku daje oszczędności dla jednej rodziny od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Myślę, że jest to bardzo ważne w sytuacji, kiedy inflacja, szczególnie jeśli chodzi o żywność, znacznie przekracza jakiekolwiek waloryzacje.

Prezes ZEC wyraził ponadto zadowolenie z faktu, że poprawie uległy wskaźniki związane z płynnością finansową spółki. Oznacza to m.in. , iż zobowiązania wobec dostawców znajdują pokrycie w należnościach od odbiorców. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M