Czołowy zawodnik i najlepszy strzelec Masovii Kraszewice – Patryk Palat- odchodzi z klubu. Od rundy wiosennej zagra w walczącej o awans do czwartej ligi Victorii Skarszew. 

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Patryk Palat w dużym stopniu przyczynił się do ostatniego awansu Masovii do klasy okręgowej! W sezonie 2020/21 strzelił ponad 60 bramek, a w samej rundzie jesiennej oddał 22 celne strzały. W przeszłości grał m.in. w KKS-ie Kalisz.

Nowy sezon w nowych barwach będzie z pewnością dla niego dużym wyzwaniem. Zespół Victorii obecnie zajmuje pozycję lidera, posiadając kilkupunktową przewagą nad wiceliderem. Celem jest awans do wyższej ligi.

Palat kilka miesięcy temu odrzucił już propozycję gry w Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski, Victorii Ostrzeszów, czy Zawiszy Łęka Opatowska. Dlaczego akurat teraz zdecydował się na zmianę? – Powiem szczerze, że nie planowałem odejścia z Masovii. Miałem kilka propozycji, jednak ta najciekawsza dla mnie wydawała się być właśnie ze Skarszewa. Ciekawy plan i jasny cel, jakim jest awans do 4. ligi. Mam już za sobą kilka treningów, dwa mecze kontrolne, w których strzeliłem trzy bramki. Poczułem, że sportowo potrzebuję tej zmiany. W Skarszewie mam też kilku znajomych, z którymi grałem jeszcze w Kaliszu, a to znacznie ułatwiło mi podjęcie właśnie takiej decyzji – wyjaśnia Patryk Palat.

Zawodnik dodał również, że decyzja o zmianie klubu była dla niego bardzo trudna. – W Masovii spędziłem półtora roku, strzelając w lidze 81 bramek. Uważam, ze przez ten czas zrobiliśmy bardzo duży postęp, między innymi uzyskując awans do klasy okręgowej. Jako beniaminek radziliśmy sobie równie dobrze, a ja cieszę się, że miałem w tym swój udział. Jako, że jestem z Kraszewic, prędzej czy później tutaj wrócę. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy są związani z Masovią za wspólnie spędzony czas, trzymam kciuki za jak najlepsze wyniki dodaje.

Patryk Palat odchodzi do Victorii na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Ogłoszenia
Compre