Kolejne środki rządowe w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych zostały rozdzielone. Do Wielkopolski trafić ma łącznie blisko 123 mln zł. Na liście samorządów, które otrzymają bezzwrotne wsparcie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 znalazł się powiat ostrzeszowski i gmina Mikstat.

Ogłoszenia
Instal Grunt

RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 RFIL.

Wśród beneficjentów znalazł się powiat ostrzeszowski, który otrzyma 1,3 mln zł na montaż instalacji fotowoltaicznej na budynkach Domów Pomocy Społecznej, Starostwa, jak i szkół: I LO, Zespołów Szkół nr 1 i 2, a także Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Całość inwestycji pochłonąć ma ponad 1,4 mln złotych.

1,3 mln złotych do dyspozycji będzie miała z kolei gmina Mikstat. W tym przypadku pieniądze zostaną przeznaczone na budowę nowoczesnego ośrodka zdrowia z całą infrastrukturą, którego budowa według szacunkowych danych przekroczyć ma 3 mln zł.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski