Na trzy tysiące złotych oszacowano wstępnie wartość strat spowodowanych pożarem wiaty z drewnem, do którego w czwartek (28 października) doszło w miejscowości Mąkoszyce. Jedna z poszkodowanych osób wymagała pomocy medycznej.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Zgłoszenie o pojawieniu się ognia trafiło do Stanowisk Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie około godziny 21.30. Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów: trzy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie, a po jednym z OSP Kobyla Góra i OSP Mąkoszyce.

Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały pożar wiaty z drewnem – relacjonuje młodszy ogniomistrz Tomasz Szmaj z KP PSP w Ostrzeszowie. – Działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. Następnie podano jeden prąd wody w natarciu na palące się drewno oraz udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Wraz z przybyciem kolejnych sił i środków podano kolejny prąd wody w natarciu, co przyczyniło się do zaprzestania rozprzestrzeniania pożaru. Następnie tlące się szczapy drewna przerzucono w celu dokładnego dogaszenia pogorzeliska. Rozebrano również część wiaty. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego, lekarz przebadał osobę poszkodowaną i stwierdził, że nie m potrzeby zabrania jej z miejsca zdarzenia. Miejsce zdarzenia sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej. Po stwierdzeniu braku zarzewi działania zakończono.

Jak się dowiedzieliśmy, dolegliwości u osoby poszkodowanej pojawiły się przede wszystkim za sprawą silnych emocji. Wystarczyło więc wsparcie psychiczne i tzw. bierna tlenoterapia. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia to zapalenie się kosza z popiołem. Dodajmy, że lekkiemu uszkodzeniu uległa też elewacja budynku mieszkalnego w sąsiedztwie którego stała wiata.

fot. OSP Kobyla Góra

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski