Wraz z transformacją Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, zmianie uległ znacznie skład lekarski na szpitalnych oddziałach. Dotyczy to m.in. Oddziału Chirurgii, któremu w roli Ordynatora przewodzi lek. med. Jacek Mikołajków.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Zmiana składu lekarskiego to dobra wiadomość dla pacjentów, gdyż nowo zbudowany zespół składa się z doświadczonych, ale i zaangażowanych medyków, którzy wspólnie wdrażają nowe standardy opieki nad pacjentami do ostrzeszowskiej placówki.

Miniony rok pełen był decyzji, które w znaczący sposób wpłynęły na funkcjonowanie naszej placówki. Zakres zmian jest duży, celowy i ukierunkowany na podniesienie jakości. Wspomniane zmiany dotyczyły przede wszystkim dwóch kluczowych obszarów: zespołu medycznego i wyposażenia szpitalnego, co przekłada się na poziom świadczonej opieki – mówi Magdalena Puziewicz-Karpiak, Prezes Zarządu Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia – Personalne zmiany w naszym szpitalu były priorytetowe. Dokonaliśmy ich zatem w szerokim zakresie i mimo działania przez 6 miesięcy w trybie szpitala jednoimiennego, pozyskaliśmy do współpracy doświadczonych i zaangażowanych lekarzy, uzupełniając składy oddziałów.

To, co zauważają pacjenci poza zmianą kadry i jej podejścia do pacjenta, to także podwyższenie jakości pobytu w placówce szpitalnej. Lepsze warunki w salach i zmiana dostawcy szpitalnego wyżywienia są dostrzegalne gołym okiem. To, czego na pierwszy rzut oka nie widać, ale zdecydowanie odróżnia szpital od tego sprzed roku, to atmosfera i sposób traktowania pacjentów. Powyższych dopełniają nowo wprowadzone nowoczesne metody diagnostyki i leczenia.

Między innymi temat zmian personalnych w ostrzeszowskim szpitalu był poruszany podczas spotkania władz Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia z przedstawicielami lokalnych placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Jego celem było usprawnienie systemu przekazywania informacji o stanie zdrowia pacjentów pomiędzy szpitalem, a placówkami. Władzom szpitala zależy na uszczelnieniu systemu, który działać ma w taki sposób, by zarówno pacjenci jak i sami lekarze mieli pewność, że wszystkie ważne informacje, zbierane na każdym etapie leczenia pacjenta, są gromadzone i każdy medyk ma pełną wiedzę. Tak działać powinien system opieki zdrowotnej, jednak nie jest doskonały, a w społeczności o wielkości powiatu ostrzeszowskiego możliwa jest bardziej efektywna integracja danych i lepsza współpraca pomiędzy placówkami.

Jak widać, zmiany zachodzące w ostrzeszowskim szpitalu, zataczają coraz szersze kręgi i wychodzą już poza jego mury. Zyskają na tym pacjenci i cała społeczność lokalna. Tymczasem w POZ-ach już niebawem dostępne będą materiały informacyjne Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, w których zawarta zostanie pełna oferta diagnostyczno-lecznicza placówki. OCZ

Ogłoszenia
J3M