Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Przynieś pyrę – wygraj nagrodę!
Jesień zawitała na dobre, a wraz z nią jesienne zbiory. Wyhodowałeś pyrę – giganta na wielkopolskiej ziemi? Przynieś ją na konkurs! Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Pomysłodawcą konkursu na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry pn. „Pyra i kapustka to do pysznego dania przepustka” jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wydarzenie odbędzie się 8 października 2022 r. w Hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie przy ul. Piastowskiej 3. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godzinę 12:00.

Przedsięwzięcie ma na celu promocję pyry (ziemniaka), która od lat stanowi wizytówkę Wielkopolski, a także kultywowanie regionalnych tradycji kulinarnych oraz integrację lokalnej społeczności i zaangażowanie jej do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

W trakcie wydarzenia przewidziane są liczne atrakcje. Skosztować będzie można lokalnych wyrobów, a całość dopełnią występy artystyczne. Komisja Konkursowa wybierze najlepsze potrawy z pyry i kapusty oraz najcięższe pyry, które zostaną nagrodzone. Widzimy się już w sobotę 8 października! Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia
J3M