Ogromnym sukcesem może pochwalić się zawodnik Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów – Oskar Mielcarek, który w piątek, 14 sierpnia, znakomicie spisał się na turnieju „Extra Talent 2020” organizowanym przez Lecha Poznań. 

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Zawody odbywały się pod patronatem Ministerstwa Sportu. Każdy uczestnik brał udział w testach sprawnościowych, w których w szczególności wyróżnił się 11-letni Oskar Mielcarek. Mieszkaniec Grabowa nad Prosną okazał się najlepszy w beep-teście, pokonując blisko stu innych rywali. Bardzo dobrze poszło mu również w kategorii „zwis na drążku”, gdzie był tuż za zwycięzcą.Zawsze staram się dawać z siebie wszystko i jestem zadowolony ze swoich wyników, ale szczerzę mówiąc nie spodziewałem się takiego sukcesu – przyznał skromnie Oskar. Szczęśliwi są również rodzice. – Do osiągniętych wyników przyczyniły się na pewno codzienne treningi, samodyscyplina i pracowitość syna. Oskar ma jasno przez siebie określony cel i z determinacją do niego dąży. Dla mnie jednak najważniejsze jest, że kocha to, co robi i czuje przy tym ogromną radość – przyznała mama Oskara, pani Beata. Jak dodaje: Grę w Akademii Piłkarskiej syn zaczął jeszcze w przedszkolu i od 6 lat gra w jednym klubie. Oskar nie ma określonej pozycji na boisku. Jest na takim etapie szkolenia, że gra na różnych pozycjach.

Liczyły się jednak nie tylko wyróżnienia indywidualne, bowiem w grę wchodziły również poczynania drużynowe. Zespół Akademii pod wodzą Wojciecha Jarosza wygrał w swojej grupie z KS Koziołek Poznań, ale uległ z kolei Victorii Września 1:2 i KP Piła 0:3. W rywalizacji o miejsca 5-8 ostrzeszowski team uplasował się ostatecznie na piątej pozycji.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Reiss Kalisz
2. Klub Piłkarski Piła
3. PKS Racot
4. Victoria Września
5. Akademia Piłkarska Ostrzeszów
6. LPFA Skoki
7. KS Koziołek Poznań
8. LPFA SP 72

Warto dodać, że zawodnicy Akademii, przy okazji turnieju, mogli zwiedzić stadion Lecha Poznań przy ul. Bułgarskiej, a osiągnięte przez nich wyniki mogą cieszyć. Powodem przede wszystkim jest fakt, że zespół do Poznania wyruszył bardzo wcześnie rano, prosto z obozu w Jastarni.

Ogłoszenia
J3M