Po sześciu latach funkcję trenera w LZS-ie Czajków przestał pełnić Leszek Wódkowski, który był z drużyną od rundy wiosennej 2015/2016. Jedną z jego największych zasług było wywalczenie awansu do klasy okręgowej w poprzednim roku. Sezon w roli beniaminka zakończył się jednak powrotem do A-klasy.

Ogłoszenia
Instal Grunt

LZS pod wodzą Wódkowskiego rozegrał 132 spotkania ligowe. Na ten bilans złożyły się 54 zwycięstwa, 52 porażki oraz 25 remisów (statystyki pochodzą ze strony facebookowej klubu)

– Nigdy nie zapomnę wygranej 4:6 z LKS Czarnylas (po uprzednim prowadzeniu 4:0 gospodarzy), 3:2 z Sokołem Bralin (przy stanie 2:0 dla gości do przerwy) czy 1:0 z Płomieniem Opatów, w meczu, którym dał nam historyczny sukces, jakim był awans do klasy okręgowej – wspomina Wódkowski. – Takich spotkań było naprawdę wiele, a emocje z nimi związane pozostaną ze mną do końca życia. Dziękuję kibicom, przyjaciołom i rodzinie, którzy byli przy mnie zarówno w dobrych jak i gorszych chwilach. Przeszliśmy długą drogę od walki o utrzymanie w klasie A, poprzez zajmowanie miejsca w środku tabeli, aż po awans do klasy okręgowej, który stał się moim-naszym największym sukcesem.

Nazwisko nowego trenera nie jest jeszcze znane.

Ogłoszenia
J3M