W środowe popołudnie (16 sierpnia) w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 11 z ul. Piastowską w Ostrzeszowie patrol policji podjął próbę zatrzymania do kontroli motoroweru bez tablic rejestracyjnych, którym poruszały się dwie osoby bez koszulek. Pojazd jednak się nie zatrzymał.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Policjanci podjęli pościg, jednak jego kontynuację uniemożliwiło wjechanie motorowerzysty w remontowany odcinek drogi przy ul. Piekary – relacjonuje st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – Prowadzone czynności pozwoliły na ustalenie danych osób poruszających się motorowerem i tego samego dnia ok. godziny 19:20 zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do ostrzeszowskiej komendy policji. Sprawcami okazali się wychowankowie Domu Dziecka w Ostrzeszowie w wieku 14 i 15 lat. W toku podjętych wobec nieletnich czynności okazało się, że motorowerem kierował 14-latek, nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. W obecności osoby wyznaczonej przez placówkę, w której umieszczeni są nieletni, wykonano czynności do zaistniałego zdarzenia.

Kierującemu motorowerem przedstawiono zarzut popełnienia czynu karalnego polegającego na niezatrzymaniu się do kontroli drogowej, za który odpowie przez Sądem dla Nieletnich.

 

Ogłoszenia
J3M