Plantację konopi indyjskich w Kochłowach przejęli funkcjonariusze z: Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, Centralnego Biura Śledczego Policji w Kielcach oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Zabezpieczono 324 krzewów konopi, a także marihuanę i amfetaminę o czarnorynkowej wartości ponad 400 tys. zł.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Jak informuje asp. Magdalena Hańdziuk, 18 marca Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została powiadomiona przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji w Kielcach o ujawnieniu podczas przeszukania na terenie posesji w miejscowości Kochłowy, realizowanego wspólnie z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, pojemników z suszem roślinnym. Okazało się, że było to ok. 600 gram marihuany. – Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, którzy w trakcie kolejnych przeszukań ujawnili na terenie hali produkcyjnej plantację konopi indyjskich innych niż włókniste, na której rosły 324 drzewka oraz środki ustawowo zabronione w postaci 45 gram amfetaminy – informuje funkcjonariuszka.

Plantacja znajdowała się za płatami maskującymi wejście. Na miejscu zatrzymano 3 osoby w wieku 24, 26 i 48 lat, mieszkańców powiatu brzeskiego. Jeden z nich miał przy sobie amfetaminę i przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Zabezpieczono 324 krzewy konopi, marihuanę i amfetaminę o czarnorynkowej wartości ponad 400 tys. zł. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie.

Wobec 26 i 48-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa. RED

Ogłoszenia