To ewidentne złamanie przepisów pisze autor jednego z maili skierowanych do naszej redakcji. O co chodzi? Chodzi o problem parkowania na Osiedlu Zamkowym w Ostrzeszowie. Jak się okazuje, wielu kierowców lekceważy fakt, że wytyczona jest tam Strefa Parkowania i pozostawia swe pojazdy w każdym wolnym miejscu, często blokując chodniki i utrudniając przejście pieszym.

 

Tymczasem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na całym obszarze Strefy Zamieszkania bezwzględne pierwszeństwo ma pieszy, a „postój pojazdu jest dozwolony jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.” Jak się dowiedzieliśmy, sprawą zajął się dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji, któremu podlega Osiedle Zamkowe. Dotarł do właścicieli pojazdów, które zostały uwiecznione na zdjęciach rozesłanych do mediów.

Zastosował wobec nich pouczenie informując, że popełniają wykroczenie – powiedziała nam Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP. Jednocześnie zostało skierowane pismo do Straży Miejskiej, Spółdzielni Mieszkaniowej w Ostrzeszowie, której podlega Osiedle Zamkowe oraz do Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy.

Policja nie ma wątpliwości, że do łamania prawa rzeczywiście dochodzi, w związku z czym kierowcy pozostawiający swoje samochody poza miejscami do tego wytyczonymi muszą liczyć się z karami. Chyba, że skutek odniosą planowane akcje informacyjne, mające na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na istniejący problem i przekonanie ich do parkowania zgodnego z przepisami. Nie zmieni to jednak faktu, iż miejsc parkingowych jest mniej niż samochodów, co oznacza, że o przełom w tej sprawie będzie niezwykle trudno. ŁŚ